Jeżeli identyfikują się Państwo, z którąkolwiek z powyższych wypowiedzi zapraszamy na warsztaty, na których postaramy się poruszyć te i wiele innych kwestii związanych z utrzymaniem i badaniami na modelu Zebrafish.
Warsztaty rozpoczniemy od prezentacji poruszających następujące zagadnienia:
- podstawowe informacje na temat modelu;
- wymagania utrzymaniowe;
- wymagania legislacyjne;
- rodzaje systemów do hodowli Zebrafish;
- badania, w których wykorzystywany jest model Zebrafish
Będą Państwo mieli również możliwość zobaczenia na własne oczy „Zabrafish Facility” z prawdziwego zdarzenia (Laboratorium Genomiki i Transkryptomiki Katedra Patofizjologii, Weterynarii Sądowej i Administracji, Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie) oraz porozmawiania z dr Piotrem Podlaszem – twórcą tego laboratorium.
Serdecznie zapraszamy
Warsztaty mają na celu przedstawienie aktualnych wyzwań i problemów w ocenie bezpieczeństwa produktów kosmetycznych. Zgodnie z oczekiwaniami przedstawicieli branży kosmetycznej w Polsce, związanych zawodowo z oceną bezpieczeństwem stosowania produktów kosmetycznych (nie tylko safety assessorów) – podczas spotkania główny nacisk zostanie położony na zagadnienia praktyczne, które nie tylko wpisują się w aktualne wymogi czy trendy, ale również stanowią zagadnienia problematyczne w codziennej pracy. Warsztaty będą prowadzone w blokach tematycznych uwzględniając m.in. następujące zagadnienia:
Warsztaty to unikalna szansa dla każdego uczestnika, aby uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania, które niekoniecznie muszą być bezpośrednio związane z omawianymi zagadnieniami.
Warsztaty mają na celu fuzję środowiska naukowego z przemysłem kosmetycznym; mają również stanowić podstawę do wypracowania platformy wymiany doświadczeń, związanych z praktycznymi problemami oceny ryzyka dla kosmetyków.
Wymiana doświadczeń i warsztaty mogą w przyszłości zaowocować opracowaniem kursów szkoleniowych dla safety assessorów organizowanych w ramach inicjatywy Polskiego Towarzystwa Toksykologicznego.
Każdy toksykolog wydaje opinię na podstawie wiarygodnych wyników badań jakościowych i ilościowych. Jednak nie jest to możliwe bez prawidłowego pobrania i przygotowania próbki, zastosowania metody analitycznej właściwej dla oznaczanych związków chemicznych, a także bez prawidłowej interpretacji wyniku analitycznego. Narzędzi do osiągnięcia założonego celu jest wiele i tylko od wiedzy oraz doświadczenia analityka zależy, co zastosuje. Czy jednak warto stosować to “co zawsze”? Może warto poznać coś nowego? Dlatego chcemy przedstawić innowacyjne próbniki do pobierania krwi i moczu. Mitra to nowoczesne narzędzie do ilościowego pobierania płynów ustrojowych, idealnie nadające się do współpracy z najwiarygodniejszym narzędziem analitycznym, jakim jest spektrometr mas. Duet Mitra i LC-MS/MS, to nowe możliwości w laboratorium analitycznym. Przekonaliśmy się o tym w praktyce. Chcemy się z Państwem podzielić naszą wiedzą i doświadczeniem. Zapraszamy do naszego laboratorium, gdzie tworzymy i współtworzymy metody oznaczania farmaceutyków i substancji psychoaktywnych w płynach ustrojowych. Zademonstrujemy, jak działa Mitra, jak przygotowujemy próbki, jak je analizujemy i jak opracowujemy wyniki analiz. Jeżeli chcą Państwo zobaczyć, jak ilościowo oznaczyć związki w kropelce i być pewnym wyniku, te warsztaty są dla Państwa. Zapraszamy!
a | “Jak Mitra w połączeniu z LC-MS/MS może pomóc w analizach toksykologicznych?” | a |
a | REJESTRACJA | a |